ja i moje hobby

O mnie

Ja
Piotr D.

Wiek: 24
Hobby: IT, DIY, rower, działka
XMPP: piotrek[na]pioder.pl
Email: piotrek[na]pioder.pl
GG: 6802998

Kalendarz

« Marzec 2018 »
P W S C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Rower

Dystans w sezonie:
 • 2008 - 336 km
 • 2009 - 949,4 km
 • 2010 - 1141,8 km
 • 2011 - 2224,1 km
 • 2012 - 1779,9 km
 • 2013 - 1155,3 km
 • 2014 - 1355,5 km
 • 2015 - 4518,1 km
 • 2016 - 4050,9 km
 • 2017 - 3637,5 km
 • 2018 - 58,8 km (11.03)

Rekordy:
 • MXS: 73,3 km/h (2.08.15)
 • DST: 282,5 km (28.08.16)
 • AVS: 25 km/h (28.07.15)

GPSies

Grupa Turystyki Rowerowej Politechniki Krakowskiej

Styl

Subskrypcja

RSS Articles
RSS Comments

Licznik odwiedzin

89711

Przygoda z Jabber/XMPP

Kategoria: IT
Wysłano: 14.03.2010 19:20

Witam!
W zeszłym roku światło dzienne ujrzała wersja GG8. Po zainstalowaniu na moim, już nie pierszej młodości, sprzęcie, system zaczął się dość mocno przycinać. W tym momencie zacząłem szukać alternatywy która zaspokoiłaby moje potrzeby. Warunkami była: uniwersalność (windows/linux/telefon), wygoda, brak reklam, przyzwoity interfejs programu. Zdecydowałem się na XMPP.
http://blog.pioder.pl/upload/jabber.png
Klienty na telefon są darmowe (a nie płatne jak w wypadku GG), lista kontaktów na serwerze, pokazywanie czynności rozmówcy (czy pisze, aktywność, nastrój, odtwarzany utwór, porządna wizytówka), a także domyślnie szyfrowane połączenia (w Gajimie również rozmówca-rozmówca). Dzięki jggtrans mogę nadal korzystać z sieci Gadu-Gadu. Niestety, transport ma też swoje wady - od dawna nie jest rozwijany (chociaż dałem radę go przekompilować z najnowszym libgadu + długie opisy + długie numery + 2 nowe statusu), brak obsługi przesyłania plików, obrazków, "nieludzkie" importowanie listy (Roster Item Exchange). Natomiast, jeżeli chodzi o samego Jabbera to ostatnio zmieniło się na lepsze. Psi (od wersji 0.13) oraz Gajim (w wersji nightly) obsługują rozmowy głosowe jingle (przez GStreamer), a także Pidgin. Na dodatek, już nie trzeba korzystać z transportu do Tlena - sieć ta otworzyła swoje s2s. Osobiście w tej chwili używam Psi+, do niedawna Gajim'a.
Pozdrawiam
Link Komentarze (0)


Sezon rowerowy 2009 zakończony

Kategoria: Rower '09
Wysłano: 26.12.2009 10:54

Witajcie!
Tak, jak obiecywałem - nadszedł czas na podsumowanie sezonu rowerowego. Stwierdziłem, że dzisiejszy dzień jest jak najbardziej odpowiedni, gdyż obecnie rower stoi w piwnicy i nie zanosi się, że w tym roku będę jeszcze jeździć - raczej już na pewno, a mam chwilę czasu i nie za bardzo kwapię się do rozwiązywania zadań z fizyki w święta. Z racji tego, iż utraciłem wszystkie notatki rowerowe, z pamięci postaram się odtworzyć ok dziesięć wypadów poza miasto. Ze względu na strasznie dużą objętość tekstu uzupełniłem skasowane notki. Zacznę od pierwszego wyjazdu, który stał się początkiem sezonu. Wybaczcie za błędy rzeczowe, gdybym coś przekręcił - staram się siegnąć ponad pół roku wstecz. A więc koniec owijania w bawełnę.

Piątek, 3 kwietnia 2009
Już od dawna myślałem, aby zacząć sezon. W zimie tak stwierdziłem, że cały poprzedni rok to praktycznie kopiec i działka, więc teraz może gdzieś dalej? Wybór padł na Fredropol. Ciekawiła mnie trasa pomiędzy Hermanowicami, a Fredropolem, znałem ją praktycznie tylko ze słyszenia.
Po szkole włączyłem zumi.pl, sprawdziłem, dokąd dokładnie jechać, zjadłem obiad i udałem się najpierw na Zasanie odwiedzić mojego znajomego (pozdro dla p. MF ;) ). Następnie przyszła mi do głowy myśl - czy na pewno jechać? Miałem dylemat, ponieważ jeszcze na początku kwietnia nikt nie jeździł, więc jak coś, to w drogę sam. Tak też zrobiłem. Najpierw obok izby celnej, przez sielecką, obozową. Przed pomnikiem skręciłem do Nehrybki. Wyjechałem na droge nr 885, pod górkę. Ale się zmachałem - nie jeżdżąc w ogóle na rowerze kompletnie straciłem kondycję. Dalej droga już była prosta. Starałem się trzymać prędkość 18,6km/h (jeszcze na starym liczniku). Nagle na drodze wyskakuje dwóch kolesi, w tym jeden prowadził rower. Daję sygnał dzwonkiem, a oni nic! Musiałem więc ich wyminąć - dobrze, że z drugiej strony nie było auta. I z górki - gazz!! Mimo to, i tak hamowałem, bo do końca nie znałem stanu swojego roweru po zimie.
Znak "Fredropol 8 km". Skręcam. Przede mną nie znana dotąd droga. Byłem sam. Bardzo dobra nawierzchnia, pewnie zrobiona z funduszy UE. Jechałem na wyczucie - starałem się widzieć wszystko, jak na zumi. Potok po prawej, las po lewej.
Dotarłem do Kupiatycz. Tam chwilkę się zatrzymałem, przemyślałem, gdzie dalej. Ruszyłem. Nagle skrzyżowanie. yyy... chyba lewo. 40m dalej znowu krzyżówka... dobra, prawo. Ta decyzja była zła, gdyż pojechałem na Młodowice Osiedle. Zgubiłem się. Jeden blok PGR'owski, wokół jacyś ludzie, kompletne odludzie. Jest droga, rozpędzam się. Chwila nieuwagi i wjechałem na drogę polną - rower cały trzeszczał :| Po lewej dwóch mężczyzn wypalało (?) trawy. Jadę dalej. Uff!! udało się, wyjechałem na główną. Nie tak jak chciałem, ale najważniejsze jest to, że dotarłem. W końcu Fredropol! Pomyślałem sobie, że w sąsiednich Kormanicach (wioska połączona z Fredropolem) odwiedzę koleżankę z klasy. Nie udało mi się to.
Nagle spostrzegłem, że jest już późno, a ja jestem bez grosza. Jedyne co miałem to pół bidonu picia. Zmartwiłem się i postanowiłem wracać. Tym razem już normalnie. Zaczął zapadać zmrok. Wrr, byłem straszliwie zmęczony, myślałem, że nie dojadę. Moje nogi zaczęły odmawiać mi posłuszeństwa. W końcu zacząłem się modlić. Tak dotarłem do Przemyśla. Ale to nie wszystko. Trzeba przecież jeszcze do domu. Brak sił, zmęczenie. Starałem się o tym zapomnieć i przejechałem całą Słowackiego. Zjechałem w dół, następnie Rejtana i już w domu! Tylko rower do góry. Wszedłem do mieszkania. Ledwo stałem na nogach. Wpadłem na fotel. Nie miałem siły się ruszyć. Dopiero po dłuższej chwili doszedłem jako-tako do siebie. Nie mogłem uwierzyć w to, co dla mnie (jeszcze wtedy) było największym osiagnięciem. Zmęczony, poszedłem spać. Całkowity dystans: 40 km, czasu podróży nie pamiętam, zaś średnia prędkość to 17,2 km/h

Sobota, 4 kwietnia 2009
Tego dnia dołączył się Mnichu. Powiedział, że trzeba się rozgrzać, więc pojechaliśmy do Medyki, kierunku również dla mnie praktycznie nie znanym. Trasa była prosta: głównie droga nr 28. Był wtedy bardzo ciepły dzień. Ogólnie jechało się przyjemnie, jednakże Wojtek mnie trochę zamęczył - ma rower, który szybciej się rozpędza. Dotarliśmy pod granicę, pierwszy raz widziałem przejście. Następnie, z górki na Medykę - do "centrum", jeżeli tak to można nazwać :D Tam kupiliśmy sobie picie i po dwa batoniki. Przed nami stali ludzie po piwo i inne :D
http://blog.pioder.pl/upload/medyka.jpg
Ogródek działkowy w Medyce
Łączny dystans to 32 km

Niedziela, 5 kwietnia 2009
Znów Wojtek do mnie dzwoni - jedziesz na rower? Nie byłem pewien swoich sił, ale się zgodziłem. Tym razem celem stał się Krasiczyn, ale wyjątkowo - przez Korytniki. Jedziemy. Grunwaldzka, Węgierska. Wyjeżdżamy na drogę nr 884. Dzwoni Maciek - pyta się gdzie jestem. Rozmowa była krótka gdyż ciężko się jechało. Wojtek mówi: "z kumplem nazwałem tą trasę drogą śmierci". Marne pocieszenie :D Auta pędzą jak szalone, ale my jedziemy w miarę równo i spokojnie. Na ostatniej prostej daliśmy czadu - ile sił w nogach :D Hardkor, piękna trasa, ładny widok. W Korytnikach skręciliśmy w lewo. Przez most i już jesteśmy w Krasiczynie. Zatrzymaliśmy się na ławce i zmęczeni trochę odpoczęliśmy. W końcu trzeba jechać. Już normalnie - krajową 28-semką. Tiry gonią, a my obok :lol: Z Krasiczyna pod górkę - wymiękliśmy. Prowadzimy. Zaraz jakiś kolarz nas przegania i jeeedzie! Mnichu się wkurzył :lol: Wsiedliśmy na rowery i pędzimy. Dzwonią rodzice Wojtka - jadą na basen - Mnichu mówi, że musimy się spieszyć, bo on chce zdążyć z rodzinką. Zrobiło się zimno. Zjazd serpentynami na Dybawce był przyjemny, 50km/h na licznku, aczkolwiek chłód ledwo był do zniesienia. Naprawdę, zimno. Dojechaliśmy i rozdzieliliśmy się. Później dogrzałem się w domu i chyba jeszcze byłem w Kościele. Całkowity dystans to 28km

Poniedziałek, 6 kwietnia 2009
W tym dniu Nikola, moja koleżanka z klasy powiedziała, że chce się spotkać z Pauliną. Powiedziałem, że mam fajną trasę i możemy pojechać, miałem tylko wątpliwości, czy wytrzyma. Wyruszyliśmy. Martwiłem się trochę, ale ogólnie szło gładko. Zmniejszyłem tylko szybkość do 16 km/h. Praktycznie, do Fredropola się nie zamęczyłem. Na drugim skrzyżowaniu w Kupiatyczach nie skręciłem w prawo, tylko pojechałem prosto. Była co prawda górka, ale udało się wyjechać, potem już ruuura i w dół!! 56 km/h, aż na chwilę siły mi brakło. W Młodowicach na prawo i do Fredropola. Kiedy dziewczyny się spotkały, dawno takiego szaleństwa nie widziałem :lol: Ogólnie było bardzo fajnie, tylko gdzieś poszły sobie i chwilę czekałem :) W końcu zaczął zapadać zmrok. Kapnęliśmy się, że trzeba wracać. Już przyspieszyliśmy. Niestety, zastała nas noc :D Na dokładkę okazało się, że moje oświetlenie w rowerze nie działa. Jechaliśmy w całkowitej ciemności zdani na łaskę losu. Dotarliśmy do Przemyśla i rozdzieliliśmy się na Słowackiego. Trasa wyniosła 33,4 km

Sobota, 11 kwietnia 2009
Mnichu odezwał się do mnie z propozycją wyjazdu do Radymna. Nie byłem zbytnio chętny - brakowało mi sił po poprzednim tygodniu, szkoła, rower. Czułem się osłabiony, dopadło mnie przeziębienie. Głupi, zgodziłem się. Wyjechaliśmy serpentynami na Krakowską, następnie, poboczami - na Duńkowiczki. Strasznie ciężko było mi mknąć swoim jednośladem. Kompletnie nie miałem sił. Było bardzo gorąco. Wojtek poleciał do Sarafisu. Stwierdziłem, że nie będę czekał, zawróciłem. Dojechałem, ale w ogóle nie ruszałem się z domu po południu.

W międzyczasie byłem jeszcze m.in. u Mnicha na czereśniach, na forcie XV Borek oraz z Kamilem - na "salisie". Później nastąpiła przerwa - gruntownie remontowałem rower. Przemalowałem go na kolor zielony, dostał nowe opony, tylne koło, opony, kierownicę itd. W końcu świeżutki, zakonserwowany rower trzeba było porządnie wytestować. Za cel obrałem sobie Huwniki.

Mimo, iż nie osiągnąłem do końca swojego celu - tysiąca kilometrów jestem zadowolony. Poznałem wiele tras, zwiedziłem wiele miejsc. I wynik - 949,4km wydaje mi się całkiem przyzwoity - szczególnie dlatego, że mój rower mam jeszcze od komunii, a w tym roku dość długo go remontowałem. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie owocny jak ten i będę mieć okazję przejechać jeszcze dłuższy dystans.

Pozdrowienia dla osób, które ze mną jeździły w tym roku: Gaba, Nikola, Adrian, Damian, Kamil i Mnichu. :)
Link Komentarze (14)


Domena zakupiona

Kategoria: Blog/Serwer
Wysłano: 30.11.2009 17:50

Cześć!
Dzisiaj, po bardzo długim okresie czasu - post dotyczący IT. A mianowicie - kupiłem domenę :cool: Jeszcze trochę i będzie można wchodzić do mnie przez www.pioder.pl, a na blog: blog.pioder.pl. Doczekałem się, teraz tylko musi dość przelew i ustawiam DNSy. Jeszcze przydałoby się odświeżyć layout mojej stronki, bo od półtora roku tylko aktualizuje treść podstron i silnik, a skórka taka sama. Zobaczę, może jakieś odliczanie? :) Jak już douczę się CSS'a na kółku z infy to będę starać się przerobić wygląd, w ramach mojego wolnego czasu. :)
Pozdrawiam
Link Komentarze (0)


Feralny Kaspersky z Allegro

Kategoria: IT
Wysłano: 18.11.2009 14:34

Witajcie!
Opiszę tutaj moją sytuację, która przytrafiła mi się wczoraj.
Jakiś czas temu postanowiłem kupić antywirusa. Oczywiście, na pudełkową wersję nie jest mnie stać, dlatego też znalazłem bardzo tanie oferty na Kaspersky Internet Security 2010. Wszystko wyglądało ładnie, za 60zł zakupiłem wersję ESD na trzy stanowiska. Udało się zarejestrować ją na dwóch komputerach (jedna licencja została nieaktywowana). Wczoraj wyskoczył komunikat: klucz trafił na czarną listę. Przeczytałem, że kod mógł pochodzić ze starszych wersji aplikacji, a po prostu z tego powodu, że działa - reklamowany jako najnowsza wersja. W końcu Kaspersky Lab po aktualizacjach domyśla się, że coś jest nie tak. Klucz jest nie do odzyskania, jestem stratny 20zł, a Damian - 40zl. Tak więc ostrzegam - jak ktoś chce sobie zakupić jakiś kod do programu - najpierw niech będzie pewien swojej decyzji.
Link Komentarze (1)


Powrót bloga

Kategoria: Blog/Serwer
Wysłano: 08.11.2009 18:24

Cześć!
Jak na pewno zauważyliście, blog wrócił. Co było przyczyną tego, iż przez kilka dni nie działał? Otóż już odpowiadam na to pytanie.
Dysk serwera, na którym blog był zainstalowany uszkodził się. Poleciała baza danych. Tyle, ile udało mi się odzyskać lub przepisałem, tyle jest. Starałem się, żeby wszystko było chronologicznie, w pewnym porządku. Pewnie tak do końca nie jest, jednakże i tak włożyłem w niego dużo pracy, żeby wyglądał tak, jak jest teraz - wszystko jeszcze raz od początku - instalacja, wpisywanie postów, ustawianie dat, kategorie, zdjęcia itp. Na dodatek scaliłem trzy strony - PioDer Website, PioDer Serwer oraz JabDer Serwer - została jedna - PioDer Website. Umieściłem na niej podstronę serwera. Wszystko jest w tej chwili umiejscowione na moim serwerze. Na dzisiaj wystarczy, idę się uczyć :)
Pozdrawiam
Link Komentarze (0)Powered by sBLOG XHTML 1.0 Strict PHP CSS
Cytowanie wypowiedzi oraz kopiowanie zdjęć z bloga bez informacji o źródle surowo zabronione!
Lokalny czas: 24.03.2018 01:10 GMT+1

Powered by sBLOG © 2006 Servous
Theme & mods: 2008-2017 © PioDer